Treść

  • Wniosek o informację publiczną przez KatarzynaBatkoToluc

    Szanowni Państwo,

    Na podstawie art. 61 ust. 1 i 2 Konstytucji RP wnosimy o udostępnienie informacji dotyczących wirusa SARS-CoV-2. Zdajemy sobie sprawę z obecnego obciążenia personelu zarządzającego szpitalem. Nie chcemy zwiększać tego obciążenia. Jednocześnie widzimy, że szpitale potrzebują wsparcia społecznego, a informacja o problemach rozchodzi się dzięki sygnalistom. Naraża to osoby dbające o dobro pacjentów na dodatkowe konsekwencje. Potrzebna jest usystematyzowana informacja z wielu placówek. W związku z tym, dla dobra zarówno personelu szpitala, jak i zdrowia obywateli, wnioskujemy o:

    1) Informację u jakiej liczby osób hospitalizowanych w państwa placówce w czasie od 4 marca do daty otrzymania wniosku potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2

    2) Informację ilu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 jest hospitalizowanych na dzień otrzymania wniosku?

    3) Informację jaka liczba osób, które zmarły w szpitalu od 4 marca do dnia poprzedzającego dzień wykonania wniosku, miało dodatni wynik testu na SARS-CoV-2?

    4) Informację o tym, czy w Państwa placówce funkcjonuje izba przyjęć /szpitalny oddział ratunkowy, w którym mogą być przyjmowane osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
    a) jeśli tak, prosimy o podanie nazwy takiego oddziału lub oddziałów,
    b) Jeśli tak, prosimy o udostępnienie dokumentu określającego procedury na wypadek konieczności przyjęcia takiego pacjenta na izbie przyjęć/oddziale ratunkowym.

    5) Informację czy przyjmowanie pacjenta z podejrzeniem SARS-CoV-2 odbywa się w budynku placówki czy jest oddzielne miejsce wyznaczone do tego działania.

    6) Treść wszystkich dokumentów opisujących procedury na oddziałach i w poradniach szpitalnych oraz na blokach operacyjnych i porodowych, wprowadzone w placówce w odniesieniu do zagrożenia epidemicznego związanego z wirusem SARS-CoV-2 ,

    7) Informację o rodzaju środków ochrony osobistej, dostępnych w placówce: ich wykaz, ich ilość na dzień otrzymania niniejszego wniosku,

    8) Informację, czy w Państwa szpitalu przeprowadza się testy na obecność wirusa SARS-CoV-2?
    a) Jeśli tak to jaki to jest typ testu i jaki jest średni czas oczekiwania na wynik?
    b) Jeśli tak, to ile testów na obecność SARS-CoV-2 wykonano w szpitalu do dnia otrzymania wniosku?

    9) Informację, jaka jest procedura postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie SARS-CoV-2, w czasie oczekiwania na wynik testu,

    10) Informację czy wobec personelu zatrudnionego w Państwa szpitalu wprowadzono zakaz wypowiadania się o sytuacji w szpitalu, jeżeli tak to prosimy o udostępnienie treści komunikatu przekazanego personelowi szpitala.

    Wnioskowane informacje prosimy przesłać na adres {{EMAIL}}

    Członkowie zarządu, zgodnie z zasadami reprezentacji
    Katarzyna Batko-Tołuć, Szymon Osowski

  • Wniosek o informację publiczną przez POWIATOWE CENTRUM MEDYCZNE W WOŁOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

    --

    "Szanowni Państwo,

    w odpowiedzi na Państwa wniosek uprzejmie informujemy, że podstawa prawa
    z art. 61 ust 1 i 2 Konstytucji RP nie znajduje zastosowania do naszej
    spółki prawa handlowego.

    Zacytowany przepis stanowi:

    1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów
    władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to
    obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu
    gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek
    organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy
    publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
    2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz
    wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących
    z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

    PCM w Wołowie sp. z o.o. pozostaje spółką prawa handlowego, w tym nie
    jest instytucją/ organem władzy publicznej, instytucją/ organem
    samorządu gospodarczego lub zawodowego, ani też spółką komunalną (100%
    kapitału nie należy do gminy) i tym samym nie gospodaruje majątkiem
    komunalnym, ani Skarbu Państwa.

    Prosimy o ewentualne złożenie wniosku w innym trybie prawnym.

    z poważaniem,"

    --

    *Z poważaniem*

    *adwokat Emilia Mądrecka*

    Treść niniejszej wiadomości może zawierać informacje poufne i prawnie
    chronione, przeznaczone do wyłącznej wiadomości adresata. Jeżeli nie są
    Państwo adresatami wiadomości, bądź otrzymali ją przez pomyłkę, proszę
    niezwłocznie powiadomić o tym nadawcę poprzez odesłanie zwrotnej
    odpowiedzi na tę wiadomość, a także usunąć niniejszą wiadomość, nie
    ujawniając i nie rozpowszechniając jej treści.

    Załączniki