Lubichowo dnia 25 października 2017 r.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubichowo
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Lubichowo
UI. Leśna 12
83-240 Lubichowo
Adresat / Strona:
Stowarzyszenie Sieć Obywatelska
Watchdog Polska
ul. Ursynowska 22/2
sprawa-3359Q©fedrowanie.siecobywatelska.pl
ODPOWIEDŹ
NA WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na przesłany pocztą elektroniczną wniosek 0 udostępnienie informacji
publicznej z dnia 25 sierpnia 2017 r., udostępniam częściowo żądane informacje.
W pozostałym zakresie uprzejmie informuję, że została wydana decyzja od odmowie
udostępnienia informacji publicznej, która zostanie doręczona odrębnie.
Ad 1.
W latach 2015, 2016 i 2017 (do dnia złożenia wniosku) w Nadleśnictwie Lubichowo pozyskano
drewno w ilości:
u 2015 r. — 134 346, 79 m*
a 2016 r. — 128 795, 82 m*
. 1.01.2017 do 31.08.2017 r. — 74 654,10 m?
Ad 2.
Drewno pozyskane w Nadleśnictwie Lubichowo w poszczególnych latach zostało zbyte
podmiotom, których firmy wskazujemy poniżej:
. 2015 r.
Obróbka i Handel Drewnem, Transport, Roman Myszk; PPU Woodland Zenon
Dobromilski; P.H.U. „FRANKOWSKI? s.c. Daniel i Arkadiusz Frankowski; Kronospan
Szczecinek sp. z 0.0.; Przedsiębiorstwo Drzewne „SŁAWLAND” sp. z o.o.; Janusz
Dobek Produkcja i Usługi Janusz Dobek; Zakład Drzewny Mieczysław Wutkowski;
„KONKOL” Skup, Sprzedaż, Cięcie Drewna Konkol Ireneusz; P.P.-H. „KASZUB” Tomasz
Marciniak; „ABWOOD sp. z o.o.; P.P.D. „POLTAREX” sp. z 0.0.; PPHU JERPOL Leszek
Łabuda; Przedsiębiorstwo Drzewne „BUDLAS” Roman Kugiel; „KACZKAN” Zakład
Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp. jawna; „SILVA” sp. z o.o.; PPUH „DREWPAL” s.c.
J.Wysocki, K.Kowalewski; Przedsiębiorstwo „ALMAX” Andrzej Skalski, Zakład
Wielobranżowy Krzysztof Kowalewski; P.H.-U. Krzysztof Osiński; ZPU Wyroby
Galanterii Drzewnej Mirosław Lipski; SYLVA sp. z o.o.; PPUH „ALINA” Andrzej
Lewandowski; TARTAK Jacek Jabłoński; Zakład Produkcyjno-Handlowy Marian Król;
ZUP Tartacznictwo Tadeusz Wielewski; Toruńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu
Drzewnego S.A.; TARTAK Kiełbratowski Krystian; PRZEDSIĘBIORSTWO P.U.H.
„LASKA” Anna Laska; GOLDEN BELL Radosław Masztaler; Przedsiębiorstwo
Przemysłu Drzewnego sp. z o.o.; Zakład Usługowo Produkcyjno Handlowy „ROBEX”
Robert Wojcieszczyk; „PROJEKT + 2000" sp. z o.o.; ZHU „GRAB” Stenka Gabriela;
QUERCUS sp. z o.o.; Stolarstwo „PINEX” Jan, Andrzej Ossowscy; PPHU „KOCIEWIAK”
Delewski Dariusz; F.H.U. „MAT-DREW” Marian Truty; F.H.U. Kinga Dytman; Zakład
Drzewny Janusz Różycki; PPH „TOR-PAL” sp. z o.o.; P.P.H.U. TARTAK Stanisław
Szymerkowski; CARTLANDER sp. z o.o.; Zakład Przerobu Drewna s.c. Ewa i Wiktor
Lewandowscy: MGJ sp. z o.0.: INTERNATIONAL PAPER KWIDZYN ssp. zo.o.: STEICO
sp. Z 0.0., MONDI Świecie S.A.; Bydgoskie Zakłady Sklejek SKLEJKA-MULTI S.A.;
P.P.H.U. „KOSPAL” Aneta Borsukowicz; Mizerska Marta PPHU „PAK-POL”; ILIM
NORDIC TIMBER GMBH8CO.KG; PINUS Romuald Niedzielski; Rolnicza Spółdzielnia
Produkcyjna „ZWYCIĘSTWO” Czarnylas; Zakład Stolarski sp. jawna Marek Malinowski,
Leszek Malinowski; „PLUS-BIS” sp. z o.o.; Tartak Elektryczny Ryszard Lewandowski;
Usługi i Produkcja Tartaczna Rymon-Lipiński Mirosław; ANDREWEX sp. z o.o.; P.P.H.
„ALTEX” s.c. Aleksandra i Witold Kucharscy; STORA Enso Wood Products sp. Zz 0.0.;
PP-U „DREWAR” Jan Wardyn; Zakład Obróbki Drewna Jerzy Dawidowski;
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo- Transportowe Marian Oriikowski;
WUTKOWSCY sp. z 0.o.; KRONOSPAN Szczecinek sp. z o.o.; PPHU „BEMAX” Maciej
Czucha; Wytwórnia Opakowań Drewnianych Marian Byczkowski; DANMAR sp. z 0.0.;
DELTA GARTENHOLZ Polska sp. z o.o.; Piotr Solecki Ż.P.H.U.; FIRMA WESA Agata
Kwaśny; RONKOWSKI FABRYKA OKIEN I DRZWI S.A.; „ADC” PPUH Maria Cichon;
Zakł.Prod. GALANTERIA W DRZEWIE Zbigniew Maliszewski; Przedsiębiorstwo
„ALMAX” Lidia Skalska; Zakład Obróbki Drewna s.c. D.Kwasigroch, Z. Włoch;
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELMIR E.Kolaska, M.Ehlert; N.E.T. WOOD sp. z 0.0.;
Fabryka Mebli „ZABROCCY” sp. z o.o.; Zakład Wielobranżowy „JAG-BET” Piotr Jagła;
P-P-H-U TARTAK Adam Janusz Jaworski; DANPOL sp. z 0.0.; MATECH sp. z o.o.;
P.U.P. COMPLEX sp. z 0.0.; „AWIS” sp. z o.o.; Łąccy-Kołczygłowy sp. z 0.0.; Choszcz
Stefan Zakład Stolarski, TARTAK Grodziec sp. z o.o.; P.P.U.H. „COMPANY LTD” sp. z
o.o., PPUH „SCANDPOL' Piotr Mrozowicz; Tartak DREW-KON Z.P.H. Mirosław
Knakowski; „PAGED-SKLEJKA” S.A.; STELMET S.A.; OZEN sp. ż o.o.; Zakład
Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel, DMD-BIS sp. z o.o. SENDOM DOMY
DREWMIANE Seweryn Mazur; IKEA INDUSTRY Poland sp. z o.o.; HAMAR
A.M.Benedykcińscy sp. jawna; PPUH PAL-POL sp. z o0.0.; DREWBUD Wrońscy s.c.;
Zakład Obróbki Drewna i Transport Roman Kołodziejczyk; PAPDREW sp. z o.o.; P-P-U-
H „DREWNOPOL” Kazimierz Zieliński Beata Zielińska; SKLEJKA Orzechowo S.A.;
BAZDREW Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy; Zakład Stolarski Józef Peka;
TARTAK Jacek Łaszewski; Z-U-P „DUNAJKI” Michał Imianowski; KLON SIA.; „SN
DREW-HOLZ” sp. z 0.0.; Z.P.H. PROFIŁ Łukasz i Sebastian Daniel sp. c.; Ciesielstwo
Dekarstwo Usługi Ogólnobudowlane; P.P.U.H. „MAT-TRAK” Wiesław Wójcik; TARTAK
Mirotki Bieliński Jerzy; MCM WORLD TRADE sp. z o.o.; „JAR-DREW” Krzysztof
Jankowiak; Produkcja Elementów do Palet Józef Kreft; KPPD-Szczecinek S.A.; KOJOT
Piotr Szyfelbajn;
2016 r.
Obróbka i Handel Drewnem, Transport, Roman Myszk; PPU Woodland Zenon
Dobromilski; P.H.U. „FRANKOWSKI” s.c. Daniel i Arkadiusz Frankowski; Kronospan
Szczecinek sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Drzewne „SŁAWLAND” sp. z o.o.; Janusz
Dobek Produkcja i Usługi Janusz Dobek; Zakład Drzewny Mieczysław Wutkowski; P.P.-
H. „KASZUB” Tomasz Marciniak;; P.P.D. „POLTAREX” sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo
Drzewne „BUDLAS” Roman Kugiel; „SILVA” sp. z o.o.; PPUH „DREWPAL” s.c.
J.Wysocki, K.Kowalewski; Zakład Wielobranżowy Krzysztof Kowalewski; SYLVA sp. z
o.o.; PPUH „ALINA” Andrzej Lewandowski, TARTAK Jacek Jabłoński; Toruńskie
Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A.; Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego
sp. Z 0.0.; „PROJEKT + 2000” sp. z o.0.; AUERCUS sp. z o.o.; Stolarstwo „PINEX” Jan,
Andrzej Ossowscy;, PPHU „KOCIEWIAK” Delewski Dariusz; F.H.U. „MAT-DREW”
Marian Truty; Zakład Drzewny Janusz Różycki; PPH „TOR-PAL” sp. z o.o.; P.P.H.U.
TARTAK Stanisław Szymerkowski; CARTLANDER sp. z o.o.; MGJ sp. z o.o;
INTERNATIONAL PAPER KWIDZYN sp. z o.o.; STEICO sp. z o.o.; MONDI Świecie
S.A.; Bydgoskie Zakłady Sklejek SKLEJKA-MULTI S.A.; P.P.H.U. „KOSPAŁ” Aneta
Borsukowicz; Mizerska Marta PPHU „PAK-POL”; ILIM NORDIC TIMBER
GMBH8CO.KG; PINUS Romuald Niedzielski; Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna
„ZWYCIĘSTWO” Czarnylas; Zakład Stolarski sp. jawna Marek Malinowski, Leszek
Malinowski; „PLUS-BIS” sp. z o.o.; Tartak Elektryczny Ryszard Lewandowski; Usługi i
Produkcja Tartaczna Rymon-Lipiński Mirosław, ANDREWEX sp. z o.o.; P.P.H. „ALTEX”
s.c. Aleksandra i Witold Kucharscy;, STORA Enso Wood Products sp. z o.o.; PP-U
„DREWAR” Jan Wardyn; Zakład Obróbki Drewna Jerzy Dawidowski; Przedsiębiorstwo
Handlowo-Usługowo- Transportowe Marian Orlikowski; KRONOSPAN Szczecinek sp. z
o.0.; PPHU „BEMAX” Maciej Czucha; DANMAR sp. z o.o.; DELTA GARTENHOLZ
Polska sp. z o.0.; Piotr Solecki Z.P.H.U.; FIRMA WESA Agata Kwaśny; RONKOWSKI
FABRYKA OKIEN I DRZWI S.A.; „ADC” PPUH Maria Cichon; Przedsiębiorstwo
„ALMAX” Lidia Skalska; Zakład Obróbki Drewna s.c. D.Kwasigroch, Z. Włoch; N.E.T.
WOOD sp. z o.o.; Fabryka Mebli „ZABROCCY” sp. z o.o.; Zakład Wielobranżowy „JAG-
BET” Piotr Jagła; P-P-H-U TARTAK Adam Janusz Jaworski; MATECH sp. z o.o.; P.U.P.
COMPLEX sp. z 0.o.; „AWIS” sp. z o.o.; Łąccy-Kołczygłowy Sp. z 0.0.; Choszcz Stefan
Zakład Stolarski; TARTAK Grodziec sp. z o.o.; PPUH „SCANDPOL” Piotr Mrozowicz,
„PAGED-SKLEJKA” S.A.; STELMET S.A; OZEN sp. z o.o.; SENDOM DOMY
DREWNIANE Seweryn Mazur; IKEA INDUSTRY Poland sp. z o.0.; PPUH PAL-POL sp.
zo.o.; Zakład Obróbki Drewna i Transport Roman Kołodziejczyk; PAPDREW sp. z 0.0.;
P-P-U-H „DREWNOPOL” Kazimierz Zieliński Beata Zielińska, BAZDREW Zakład
Produkcyjno-Usługowo-Handlowy; TARTAK Jacek Łaszewski; KLON S.A.; „SN DREW-
HOLZ” sp. z o.o.; Z.P.H. PROFIL Łukasz i Sebastian Daniel sp. c.; P.P.U.H. „MAT-
TRAK” Wiesław Wójcik; MCM WORLD TRADE sp. z o.o.; „JAR-DREW” Krzysztof
Jankowiak; KPPD-Szczecinek S.A.; KOJOT Piotr Szyfelbajn; „MERBAU” sp. z o.o.;
Zakłady Drzewne „POLDAN” EXPORT IMPORT Zygmunt Kroplewski; Usługi Rolnicze i
Leśne „MAŁWIEŚ” Małgorzata Barzowska; Wytwórnia Opakowań Drewnianych Wiesław
Dzienisz; P.P.H.U. „MEGA” sp. c. Rafał Kowalczyk Paweł Kowalczyk; Transport
Ciężarowy Grzenkowicz Witold; ' DREWEX Głuszczuk Łukasz; PW SELF Mariusz
Lewandowski; ZPD „KOTLAREK” Radosław Kotlatrek; „WEDAM” sp. jawna Eugeniusz
Hinca Marek Zarach; DREWGAN F.P.H.U. Sławomir Gańcza; P.P.-H. „EKO-DREW”
Marek Koniuszek sp. jawna; STENCEL PPHU Henryk Stencel; Zakład Stolarski W.G.M.
Pankau sp. z 0.o.; Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Rafał Jedynak;
Irena Daniels „DANIEX”; Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Mirosław
Kropidłowski; TARTAK-STOLARNIA (Treder Feliks; P.P.U.H. „TRAKPOL” Peek
Krzysztof, Zakład Usługowo-Produkcyjny Norbert Bagniewski; Zakład Stolarski
PIĘTRUS Bernadeta Cieczko; PPH „DREW-MONT” sp. z o.o. sp. komandytowa; Z.P.-
U. „DOLINA” s.c. J.Borzyszkowski K.Borzyszkowski; MR GARDEN sp. z o.o.; Tartak
Usługowo Produkcyjny Bogdan Manelski; PPUH „EL-DREW” Wojciech Kukliński;
P.P.H.U. „MARPOL” Urszula Pogorzały; „DREWNOTAR” sp. z o.o.; F.P.H.U. „EWE”
Ewelina Brucka; ARTEX P.P.H.U. Piotr Ołowiak; POLTAREX POLSKIE DREWNO sp. z
o.o.; LUDWIK STYL sp. z o.o. sp. k., WALTIMBER Andrzej Waluś; TARTAK Michalski
Bogdan; P-P-U-H „ZUZA” Kaminski Bartłomiej; TARTAK Lulkowo sp. z o.o.; EKO-
CIĘCIE Maria Przytarska; Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Usługowe „KARO” Wojciech
Megier; SZYMKO sp. z o.o.; WOODLAS Bartosz Laszuk; WALCZAK sp. jawna; ENVUN
Paweł Janoszek; „BORANA” Renata Bednarowska; KRONOSPAN OŚB sp. z o.0.; FHU
„JAWOR” Grzegorz Stenka;
. 2017 r.
Obróbka i Handel Drewnem, Transport, Roman Myszk; PPU Woodland Zenon Dobromilski;
Kronospan Szczecinek sp. z 0.0.; Przedsiębiorstwo Drzewne „SŁAWLAND!” sp. z 0.o0.; Janusz
Dobek Produkcja i Usługi Janusz Dobek; Zakład Drzewny Mieczysław Wutkowski; P.P.-H.
„KASZUB” Tomasz Marciniak; P.P.D. „POLTAREŚX” sp. z o.o.; „SILVA” sp. z o.o.; PPUH
„DREWPAL” s.c. J.Wysocki, K.Kowalewski; Zakład Wielobranżowy Krzysztof Kowalewski;
SYLVA sp. z o.o.; PPUH „ALINA” Andrzej Lewandowski; TARTAK Jacek Jabłoński; Toruńskie
Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A.; „PROJEKT + 2000" sp. z o.0.; QUERCUS sp.
z o.0.; Stolarstwo „PINEX” Jan, Andrzej Ossowscy; PPHU „KOCIEWIAK” Delewski Dariusz;
F.H.U. „MAT-DREW” Marian Truty; Zakład Drzewny Janusz Różycki; PPH „TOR-PAL” sp. z
o.o.; P.P.H.U. TARTAK Stanisław Szymerkowski; CARTLANDER sp. z 0.o.; MGJ sp. z 0.o.;
INTERNATIONAL PAPER KWIDZYN sp. z 0.o.; STEICO sp. z 0.0.; MONDI Świecie S.A.;
Bydgoskie Zakłady Sklejek SKLEJKA-MULTI S.A.; P.P.H.U. „KOSPAL” Aneta Borsukowicz;
Mizerska Marta PPHU „PAK-POŁ”; ILIM NORDIC TIMBER GMBH8ACO.KG; PINUS Romuald
Niedzielski; Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „ZWYCIĘSTWO” Czarnylas; Zakład Stolarski
sp. jawna Marek Malinowski, Leszek Malinowski; „PLUS-BIS” sp. z o.o.; Tartak Elektryczny
Ryszard Lewandowski; Usługi i Produkcja Tartaczna Rymon-Lipiński Mirosław; P.P.H.
„ALTEX” s.c. Aleksandra i Witold Kucharscy; STORA Enso Wood Products sp. z 0.0.; PP-U
„DREWAR” Jan Wardyn; KRONOSPAN Szczecinek sp. z o.o.; DELTA GARTENHOLZ Polska
sp. zo.o.; Piotr Solecki Ż.P.H.U.; RONKOWSKI FABRYKA OKIEN I DRZWI S.A.; „ADC” PPUH
Maria Cichon; Przedsiębiorstwo „ALMAX” Lidia Skalska; Zakład Obróbki Drewna s.c.
D.Kwasigroch, Z. Włoch; N.E.T. WOOD sp. z o.o.; Fabryka Mebli „ZABROCCY” sp. z o.o.;
Zakład Wielobranżowy „JAG-BET” Piotr Jagła; P-P-H-U TARTAK Adam Janusz Jaworski;
MATECH sp. z o.o.; P.U.P. COMPLEX sp. z o.o.; „AWIS” sp. z o.o.; Łąccy-Kołczygłowy sp. z
o.o.; OZEN sp. z o.o.; Zakład Obróbki Drewna i Transport Roman Kołodziejczyk; PAPDREW
sp. z 0.0., BAZDREW Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy;, KLON S.A.; „SN DREW-
HOLZ” sp. z 0.0.; MCM WORLD TRADE sp. z o.o.; KOJOT Piotr Szyfelbajn; MR GARDEN sp.
z o.o.;, Firma Handlowo Usługowa Witold Dziuba; „WEDAM” sp. jawna Eugeniusz Hinca Marek
Zarach; „KEBAB BAR” Katarzyna Kantak; ZUP TARTACZNICTWO Tadeusz Wielewski;
P.P.U. NORDTECHNIK sp. z o.o.; P.H.U. „DREW-MET' Sławomir Kołtowski; Drewno
Kominkowe Opałowe Krzysztof Różyński; Z.P.-U. „DOLINA” s.c. J.Borzyszkowski
K.Borzyszkowski; Zakł. Stol. Prod.- Usł. Reszka Bolesław; Irena Daniels „DANIEX”; PPHU
Tadeusz Rybek; „KACZKAN” Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp. jawna;
„DREWNOTAR” sp. z o.o., „KONKOL” Skup, Cięcie, Sprzedaż Konkol Ireneusz;
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELMIR s.c. E. Kolaska M.Ehlert; Tartak Mirotki Bieliński
Jerzy; Usługi i Produkcja Tartaczna Rymon-Lipiński Mirosław; Zakład Przemysłu Drzewnego
Piotr żemojtel;
Lista nie obejmuje danych osobowych osób fizycznych, które nabyły drewno, bez związku
z działalnością gospodarczą lub zawodową (jako konsumenci).
ZASTĘPCĄ NADLEŚNICZEGO
Mariysz Krysiak